Березівська ЗОШ І-ІІ Гребінківської міської ради
Історія
Березівської загальноосвітньої школи I-IIступенів
Гребінківської міської ради
Полтавської області
Роком заснування села Березівки вважається 1840, коли звалося воно ще хутором Іванівським.
Назва утворилася від прізвища пана Івановського. Цей пан був відомий своїм жорстоким ставленням до кріпаків. Свідченням тому є так звана Лізина гора, що збереглася до сьогоднішніх днів.
Після відміни кріпацтва маєток поміщика Івановського купив пан Катеринич з хутора Попівки. Катеринич обсадив хутір Іванівський березами, після чого він став селом Березівкою. З 6 дворів село розрослось до 100.
При поміщику Івановському школи в селі не було, а після розкріпачення селян було відкрито церковно-приходську школу. Розміщена вона була у тісній сільській хаті, де навчалися учні трьох класів. Працював у тій школі один учитель - Василь Іванович Цвітковський.
З роками село росло, гарнішало. Панський маєток переходив від одного господаря до іншого.
З 1927 р. у колишньому панському будинку Заболоцьких почала функціонувати початкова школа.
А в 1935 р. була утворена Березівська семирічна школа, яка налічувала 95 учнів.
Першими вчителями в цій школі були Терещенко О.Ф. та Терещенко М.М.
Школа росла, розвивалась. Чисельність вчительського колективу збільшилась.
1 вересня 1941 р. уроки розпочались як звичайно. Проте 25 вересня у село вступили фашистські війська і заняття вимушено припинилися, бо у приміщенні школи розмістився шпиталь для поранених.
Відновилось навчання у школі аж у жовтні 1943 року, після того, як 17 вересня 1943 Березівку було визволено від німецької окупації.
Школа почала зватись Березівською середньою школою, бо налічувала 12 класів-комплектів. Директором став Гусак Іван Андрійович.
У 1945 - 1946 навчальному році Березівська школа стала семирічкою. Педагогічний колектив поповнився вчителями-фронтовиками, серед них Смілик Б.А., Гнида Г.В., Гусак П.В.
У 1961 році Березівська школа стала восьмирічною. В цей час у школі працював тільки один учитель з вищою педагогічною освітою Якубовська Надія Олексіївна. Вона ж після виходу на заслужений відпочинок директора школи Нестеровського, очолила педагогічний колектив.
Під її керівництвом на базі школи було створено консультаційний пункт Гребінківської очно-заочної середньої школи, де сільська молодь, яка не мала середньої освіти, здобувала її.
У 1984 році на зміну Якубовській Н.О. прийшла її молода колега Кривчун Лідія Миколаївна, а з 1985 року школу очолює Трипуз Олександр Олександрович.
На період з 1985 по 1988 р.р. припадає будівництво нового приміщення школи.
Двоповерхова красуня-школа, що виросла неподалік березового гаю, ніби об'єднала два села - Корніївку та Березівку.
На Новий 1988 рік вона гостинно відчинила двері своїм господарям-учням. Новосілля було відзначене новорічним балом-маскарадом.
На початок навчання у новій школі вчительський колектив налічував 13 чоловік.