Історія Слободо-Петрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Слободо-Петрівська школа – Слободо-Петрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Гребінківської міської ради Полтавської області
Офіційна дата заснування Cлободо-Петрівської школи – 5 жовтня 1883 року. Але до цього року в селі уже проводилося навчання дітей.
У 1875 році вдова священика Георгієвської церкви, що залишилася з дітьми без будь-яких засобів існування, відкрила школу для малих слобожан з платою від кожного по 50 копійок за учбовий рік та деякою провізією. Місцевий поміщик Микола Львович Свічка віддав свій флігельок під цю школу. Через деякий час Пирятинське земство виділило 150 карбованців на купівлю нового приміщення. Протягом 1882-1883 року у ньому було зроблено ремонт та деякі перебудови.
У 1883 році школа була відкрита офіційно як земська однокомплектова, а вчителем сюди призначено Федора Максименка (Максимовича) – сина священика.
У 1891 році на цьому ж місці було побудоване нове приміщення школи із дерева і очерету. Мазане, крите соломою, в якому була одна класна кімната (розміром 7 на 12,6 аршина), кухня, квартира вчителя. Будівництво обійшлося у 850 крб., із яких 250 крб. виплатило Пирятинське земство, а решту – перша та друга Слободо – Петрівські сільські громади.
Учителями там були: Михайло Миколайович Іваницький (1887 – 1889 рр.), Степан Іванович Розум (1889 – 1897 рр.), після 1897 року – Микита Мусійович Кононко, законоучителем – священик Георгієвської церкви Городища - Василь Авельович Голуб (1883 – 1901).
У 1889 році у школі налічувалося 40 учнів (39 хлопчиків і одна дівчинка), у 1894 – 60 (53 хлопчики і 7 дівчаток), 1896 році – 81 (68 хлопчиків і 13 дівчаток), 1902 – 75 учнів (64 хлопчики і 11 дівчаток). Часті пропуски уроків були спричинені бідністю батьків.
Один глобус, два прописи, 50 комплектів картин із священної історії – це все наочне обладнання, яке тоді було у школі. Дуже бідна шкільна бібліотека: 368 навчальних підручників і 9 посібників для вчителя. Художньої літератури зовсім не було. Газет та журналів в селі не виписували, крім поміщика та вчителя, бо все впиралося в кошти. Тому можна назвати криком душі звернення вчителя Слободо-Петрівської школи О.І. Розума до Комітету грамотності про надання школі додаткової літератури. Слід відмітити, що учитель О.І. Розум мав певний стаж педагогічної роботи (з 1879 р.) і зумів добре поставити навчальний процес. Тому після перевірки Пирятинською опікунською радою у 1896 році Слободо-Петрівська школа була зарахована до хороших училищ.
Цегляне приміщення для школи було збудоване у 1911 році з двома класними кімнатами, сараєм, погрібом. З цього часу школа існує, як двокомплектна. Учителями з 1910 року стало подружжя Розумів: Микола Іванович та його дружина Анастасія Іванівна, обоє – вихідці із дворянських сімей, закінчили гімназії в Прилуках. Микола Іванович за належність до Київського осередку РСДРП сидів у кріпості і на засланні в Пермі (1902 р.), працював на нафтових промислах м. Баку (1896), Коломенському машинобудівному заводі (1898р.), мідних рудниках. Після одруження в 1909 році здав іспити на звання учителя. Його дружина, Анастасія Іванівна, з 1904 по 1910 рік була учителькою Убіжищенської земської школи. Подружжя Розумів учителювало в Слободо-Петрівській школі приблизно до 1930 року. Пізніше завідуючим школою став Божко Олександр Іванович.
Після революцій школа продовжувала працювати як двокомплектна – 4 групи (по дві групи в кожному комплекті). Кількість учнів збільшилась до 130. З 1926 року школа вважалася районною: тут організовувалися показові заходи.
У 1932 році Слободо-Петрівська школа реформувалася із початкової в семирічку (в 1935 році відбувся перший випуск неповної середньої школи). Директором став Запорожець Микола Михайлович із Короваїв і займав цю посаду до початку Великої Вітчизняної війни. Учителями цього періоду були Божко Марія Євменівна, Гавриленко Раїса Павлівна, Поряденний Петро Денисович, Головко Петро Самсонович, Осаулко Микола Нестерович.
Після визволення від окупації школа відновила свою роботу як семирічка. Вона мала три приміщення: одне цегляне, нове і два мазані – колишні поміщицькі приміщення. З 1948 по 1972 роки директором школи був Дмитрій Маркович Мітько.
Відкриття Слободо-Петрівської середньої школи. 1 вересня 1985 р.
Перший випуск Слободо-Петрівської середньої школи. 1987 р.
Нині Слободо-Петрівська школа – загальноосвітня І-ІІІ ступенів і носить ім’я земляка – Григорія Кагамлика. Педагогічний та учнівський колективи свято бережуть пам’ять Героя Радянського Союзу. У школі створено куточок бойової слави Г.Кагамлика, зібрано чимало цікавих матеріалів про нього. Свій подвиг відважний герой здійснив 9 лютого 1943 року в бою за село ІІ (Друге) Нікольське Курської області. Підбивши трьох німецьких «тигрів» та знищивши понад 30 окупантів, він втримав позицію. І вже стікаючи кров᾽ю, сержант сказав останні слова: «Я бився до останнього патрона. Фашисти не пройшли». Посмертно йому присвоєно високе звання Героя. Бронебійна рушниця та комсомольський квиток Григорія Кагамлика знаходяться у Московському державному історичному музеї.
Колектив школи урочисто відзначив 60-річчя з дня подвигу земляка Героя Радянського союзу Григорія Сергійовича Кагамлика (2003 р.) та 70-річний ювілей знаменної дати (2013 р.)
Педагогічний колектив Слободо-Петрівської середньої школи. 1986-19787 н. р.
Майже 30 років віддав сільській школі Микола Іванович Криворучко, працюючи завучем, а згодом і директором (1972 – 1998 р.).
Криворучко Микола Іванович
З 1998 року педколектив очолює Ященко Тетяна Антонівна. Вона разом з колегами щодня сіє в душі своїх учнів розумне, добре, вічне, бо закладене в дитинстві – виросте й дасть свої плоди в майбутньому житті.
Випускники Слободо-Петрівської середньої школи 1995 року
Зараз Слободо-Петрівська школа І-ІІІ ступенів – двоповерхове сучасне приміщення зі світлими просторими класами. Дякуючи голові фермерського господарства «Україна» С.І. Іванюті, було замінено у класних кімнатах вікна та вхідні двері на металопластикові, відновлено внутрішні туалети, відремонтовано парадний вхід в школу.
Кожен учитель школи намагається дати найкраще своїм учням, адже він – творець долі своїх вихованців. Школярі є активними учасниками різноманітних районних конкурсів, спортивних змагань. Вони – призери районних предметних олімпіад, учасники обласних олімпіад. Учень Прудченко Андрій неодноразово був призером та переможцем (2016 р.) обласної олімпіади з фізики та математики.
Серед випускників нашої школи є ті, хто за професією педагог: Попович Т.О., Кот Л.В., Карпець Н.В., Бондар Л.К., Правдицька Л.В., Кравченко А.В., Лях Т.П., Олійник Н.В., Попович Л.О., Кроковець Н.М., Левченко А.О., Кіреєва Н.В., Литвиненко Т.П., Коваленко Л.М., Романенко О.Г., Мороз В.П., Ященко С.П., Попович В.П., Попович Л.П., Ященко І.П., Олійник Л.М., Тертиченко Т.М., Зюзь Д.В., Затинайко С.О., Мороз Л.М., Харкевич К.В., Чаплінський Є.В., Сень О.В., Рябокінь Н.П., Лях В.Є., Манько Л.В., Хвиль О.М.
Також серед наших випускників є ті, хто присвятив себе військовій справі: Попович Є.П. (полковник), Зінченко Ю.М. (майор), Рвач С.М., Рвач В.О., Сухаренко В.М.,
Медичними працівниками стали: Кот Н.Н., Кот Л.Н., Власко О.М., Романенко С.Г., Носар А.В., Липницька О.Д.
Голови місцевого самоврядування: Колісніченко В.І. (міський голова), Зінченко А.В. (сільський голова).
Педагоги повсякчас виховують у дітей любов до малої батьківщини та вчать свято шанувати історію своєї школи.
Кубрак Паша Тимофіївна, учитель початкових класів
Останній випуск Слободо-Петрівської 8-річної школи
Подружжя вчителів Слободо-Петрівської школи.
Криворучко Віра Михайлівна та Микола Іванович