A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого комітету Гребінківської міської ради

Сучасний харчоблок у школі. Яким він має бути?

Дата: 17.02.2022 16:21
Кількість переглядів: 198

    У Міністерстві розвитку громад та територій розробили та презентували інформаційний посібник, будівництва харчових блоків у середніх загальноосвітніх школах. Рекомендації стосуються як звичайних шкільних харчоблоків, так і харчоблоків так званих «опорних кухонь», які зможуть забезпечувати доставку їжі в інші заклади загальної середньої освіти. Посібники розроблені у межах реформи шкільного харчування, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

   Нагадаємо, що за ініціативи першої леді Олени Зеленської в Україні триває реформування системи шкільного харчування. Реформа впроваджується Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

       На даний час маємо здебільшого  харчоблоки із застарілим обладнанням, потребують реконструкції, переоснащення. За таких умов практично неможливо готувати їжу високої якості. Тому і виникла ідея розробити посібник, у якому детально описано структуру харчоблоку, а також як має відбуватися технологічний процес, головні вимоги до приміщень та дизайну внутрішніх приміщень, обідньої зали та кухні.

      Зауважимо, у Держбюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію у розмірі 1,5 млрд гривень на модернізацію харчоблоків у школах. Для отримання фінансування регіони та громади мають підготувати якісні проекти, які будуть відповідати вимогам нового технологічного циклу приготування їжі. Зокрема, йдеться про розробку проектної документації із забезпечення нового підходу приготування їжі, норм інклюзивності та безбар?єрності.

Завантажити та ознайомитися з інформаційним посібником можна за посиланням https://bit.ly/3L2toBB

                                                    За інформацією відділу державного нагляду за дотриманням        санітарного законодавства Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області


« повернутися

Вхід для адміністратора