A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти виконавчого комітету Гребінківської міської ради

День безпечного Інтернету

Дата: 27.02.2019 18:10
Кількість переглядів: 254

5 лютого 2019 року весь світ відзначає День безпечного Інтернету. В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет, та кількість підлітків, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями.

У філії Гребінківська ЗОШ І-ІІ ступенів №1 з нагоди Дня безпечного Інтернету з учнями 4 класу було проведено бесіду «Топ-5 порад, як зберегти своє здоров’я онлайн». Кожен учень отримав пам’ятку «Правила мережевого етикету». Учні 8 класу на заході «Не піддавайтеся обману» дізналися, як не потрапити на гачок фішингу, та перевірили свої знання за допомогою тестування з теми «Безпечний інтернет. 10 правил для учня». Для учнів 5 класу було проведено вікторину «Безпечна поведінка онлайн». Учні дізналися, що таке цифровий слід та цифровий бейдж, а також отримали відповідь на запитання: «Як інші нас бачать?». Інтерактивна гра під назвою «Круто бути доброзичливим» та вікторина «Тон має значення» зацікавили учнів 7 класу. Школярі зробили висновок, що треба бути дружнім не лише в живому спілкуванні, а й не поширювати образливі повідомлення в Інтренеті. А щоб застерегти себе від онлайн небезпеки, потрібно не заохочувати агресорів схваленням чи увагою.

Найбільшого занепокоєння викликають злочини сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі, так як неповнолітні є найбільш латентною категорією злочинів. Тому з метою захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації через мережу Інтернет було проведено всеукраїнську акцію #STOP_SEXтинг. Філія Гребінківська ЗОШ І-ІІ ступенів №1 долучилася до проведення вищезгаданої акції. Захід «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» було проведено для учнів 7-9 класів. Перегляд фільму «Online сексуальне насильство над дітьми» змусив задуматись аудиторію над значним переліком питань…

Долучився до Дня безпечного Інтернету і Опорний заклад Гребінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Для учнів 8-9-х класів було проведено уроки на тему безпеки підлітків від сексуальних ризиків в мережі Інтернет "Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?" (вчитель Ічанська О.Б.). Учні ознайомились з актуальними ризиками в Інтернеті, пов'язаними з надсиланням власних інтимних фото. Школярі, попередньо поділившись на групи, презентували відповіді на питання:

  • Як я можу зрозуміти, що скоріше за все спілкуюся з шахраєм, мета якого - отримати мої інтимні фото?
  • Як я можу убезпечити себе від онлайн-грумінгу?
  • Що можна зробити, якщо я потрапив(ла) в ситуацію погроз в Інтернеті щодо розповсюдження моїх інтимних фото та вимагання?
  • Що я можу зробити, якщо дізнаюся, що хтось розповсюджує мої інтимні фото або фото моїх друзів чи однокласників?

Ряд заходів до Дня безпечного Інтернету провели і в Слободо-Петрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні 9-11 класів взяли участь у вебінарі на тему "Безпечний Інтернет". Вони прослухали виступи: “Кібер-атаки та інструменти шахрайства”; “Соціальні інструменти: як хакери використовують вразливості людей”.

У філії Мар'янівська ЗОШ І-ІІ ступенів ім. Євгена Гребінки для учнів 7-9 класів проведено урок з безпечного Інтернету на тему "Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик". Було використано рекомендовані методичні матеріали.



« повернутися

Вхід для адміністратора